Sık Sorulan Sorular

Kartlı geçiş sistemi, personel takibi yapmak amacıyla sıkça tercih edilen bir personel devam kontrol sistemidir. Biyometrik sistemler sınıfında yer alan kartlı geçiş cihazları, personel takip sistemlerinin ataları olarak bilinmektedir. Kartlı geçiş sistemleri ne işe yarar? Kartlı geçiş cihazları nerelerde kullanılır? Şöyle ki; kartlı geçiş kontrol cihazları genel olarak personel takibi yapmak amacıyla kullanılıyor olsalar da; bu cihazlar ile aynı zamanda yemekhane takibi, öğrenci takibi, üye takibi, personel takibi ve minibüs takibi de yapılabilmektedir. Tüm takip yazılımları ile uyumlu olarak kullanabileceğiniz kartlı geçiş kontrol cihazları, genel olarak giriş ve çıkış yapılacak alanlara yerleştirilirler. Personel takibi için göz önüne alacak olursak, kartlı geçiş cihazlarının kayıt kapasiteleri de farklılık göstermektedir. Bu cihazlara 1.000 ile 10.000 kart kaydı yapılabilmektedir.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) eski adıyla Mobese Sistemleri, şehrin huzurunun, güvenliğinin ve asayişinin sağlanmasını amaçlamaktadır. Bunun için araç trafiğinin ya da belli toplu alanların izlenmesinden elde edilen görüntülerin analiz edilerek, değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Fiber optik kablolama günümüzde en yaygın olarak internet altyapısında kullanılmakla birlikte; Telefon, TV Yayını, Network kurulumu, Endoskopi-Mikroskopi gibi tıbbi amaçla, Otomotiv ve pek çok sanayi kolunda kullanılmaktadır. Kısacası altyapı sistemini daha kullanışlı ve verimli hale getirmek isteyen her türlü veri aktarımı yapısında Fiber Optik Kablolama kullanılmaktadır.

  • Yüksek boyutlarda bant genişliği
  • Minimum düzeyde veri kaybı
  • Radyasyon etkisi olmayan
  • Uzun mesafelerde çok iyi sonuç alınan

Fiber optik kablo sistemleri, çağımızın iletim ve iletişim altyapı malzemesi olarak kullanılıyor. Siz de bu ileri teknoloji yapısına sahip olmak için Optimum Teknoloji tecrübesine güvenebilirsiniz.

Yangın Alarm sistemleri, olası bir yangını başlangıç anında tespit ederek uyarı elemanları ile ilgili birimlere müdahale şansı sağlayan, söndürme sistemlerini değişik algılama elemanları aracılığıyla ikaz etmek suretiyle, tehlikeli olabilecek birimleri devre dışı bırakarak yerleşkenin tahliyesi için süre kazandıran sistemler bütününe verilen jenerik isimdir.

Yangın Alarm sistemi, olası bir yangının başlama durumunu uç birim olarak ifade edilen dedektörler aracılığıyla tespit ederek ilgili birimlere bildirmek suretiyle ilk müdahalenin yapılmasını sağlayan ve varsa sistemdeki söndürme sistemlerini tetikleyerek, tehlikeli olabilecek birimleri (su, doğalgaz, elektrik ünitelerini kesme) devre dışı bırakarak alanın tahliyesini olabilecek en kısa sürede sağlayan sistemler bütününe verilen isimdir.

Alarm, kamera ya da benzer ekipmanların takılacağı mekanlar mutlak suret ile kontrol edilmelidir. Uzman ekibimiz mekanı iç ve dış olmak üzere kontrol eder, zayıf noktalar ve gerekli ekipmanlar konusunda bilgi sağlar.

Evet çalışmaktadır. Alarm sistemi ile birlikte gelen akü sayesinde sisteminiz 10 ile 14 saat arasında kesintisiz olarak çalışabilmektedir. Elektrik tekrar geldiğinde akü tekrar dolar ve hazır konumda bekler.

Eviniz ya da iş yeriniz, siz olmadığınızda yeterince güvende mi? Bununla birlikte; ya içerideyseniz, siz yeterince güvende misiniz? İçeride veya dışarıda olun, yaşadığınız, çalıştığınız mekanların güvenliğini sağlamak mümkün. Peki, bunu nasıl yapacağız? Bunun için öncelikle bir alarm sisteminizin olması ve sistemin bir alarm haber alma merkezine bağlanıp oradan kontrol edilebilmesi gerekiyor. Alarm Haber Alma Merkezleri(AHM) devreye giriyor. Valilik onayı ile resmi olarak görev yapan bu özel kuruluşlar sayesinde alarm sisteminizin merkeze bağlanıp takibi mümkün. Her türlü alarm uyarısı bu merkeze iletilir ve sizin onayınızla belirlenmiş gerekli merciler bilgilendirilir. Anlaşmalı alarm haber alma merkeziniz hırsızlık anında polise, yangın anında itfaiyeye ve eğer hastanız varsa hasta alarmı anında anlaşmalı olduğunuz hastaneye veya ambulansa haber verebilir.

Evet, bu artık teknolojinin de hızlı gelişimi sayesinde hem canlı görüntüleri hem geçmiş görüntüleri dilediğiniz yerden ve cihazdan izleyebilirsiniz.

Çözüm Ortaklarımız