Kurumsal Güvenlik Çözümleri

Kent Güvenlik Çözümleri

Kent güvenlik sistemleri, şehirlerde güvenliğe katkı sağlamak, trafik yoğunluk ve akışını izlemek, kayıt altına almak, gerektiğinde kaydedilen görüntüler üzerinden inceleme yapılmasına olanak sağlayan gelişmiş bir güvenlik sistemidir. Kent güvenlik sistemleri yaygın olarak şehrin belirli noktalarına yerleştirilen mobese kamera sistemleri aracılığıyla kent düzenin sağlanmasına aracılık etmektedir. Mobese (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu) Kent Güvenlik Sistemleri günümüzde 81 ilde suç ve suçla mücadele amacıyla kullanılmaktadır.

Mobese kent güvenlik sistemlerinin yaygın kullanım amacı kent asayişini sağlamak için suçla mücadele etmek ve suçluyu caydırarak suçun oluşmasını engellemektedir. Bu kapsamda mobese kent güvenlik sistemleri; yaygın olarak suçlu kimlik ve yer tespiti, çalıntı araç yer tespiti, trafik kazası, yasak bölge geçişleri, ışık ihlali, trafik kurallarının ihlali vb. olayların incelenmesi, acil yardım durumlarının tespit edilmesi, toplumsal ve bireysel olayların canlı olarak takip edilmesi, acil durumlarda erken müdahale edilmesi gibi konularda önemli bir rol üstlenmektedir.

Günümüzde yaygın olarak 81 ilde kent asayişini sağlamak amacıyla kullanılan mobese kent güvenlik sistemleri acil durumların tespit edilmesi ve işlenen bir suç durumunda ise emniyet güçlerinin işlemlerini hızlandırması açısından verim sağlamaktadır. Mobese kent güvenlik sistemleri temelde görüntüleme, işletme ve analiz etme teknik altyapısından oluşmaktadır. Kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen yüksek çözünürlüklü kameralar ile görüntüleme yapılır. 7/24 kaydedilen görüntüler kablolu/kablosuz altyapı sayesinde merkeze iletilir ve burada kayıt altına alınarak işlemektedir. Son olarak kayıt altına alınan ve işlenen görüntüler hem operatörler hem de sistemin kendisi tarafından manuel ve otomatik olarak analiz edilmektedir.

Biz Sizi Arayalım

Bilgilerinizi bırakın, müşteri temsilcimiz sizi arayıp sorularınızı yanıtlasın.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.