Ev Güvenlik Çözümleri

Kamera Güvenlik Sistemi

Ev güvenlik sistemleri içerisinde yer alan kamera güvenlik sistemleri, ev içi izleme, görüntüleme, kaydetme işlemlerini gerçekleştiren böylece güvenlik ve tedbiri sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Kamera güvenlik sistemleri, bakıcıya bırakılmış çocuk ve/veya hastanın takibi, kritik öneme sahip bölgelerin izlenmesi ve hırsız, soygun olası güvenlik tehlikelerine karşı yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ev, ofis, fabrika vb. alanlarda mekan içi güvenliği sağlayan kapalı devre kamera güvenlik sistemleri ihtiyaca göre modüler bir yapıya sahip olabilmektedir. Özellikle ev ve ofis gibi alanlarda kullanılan kamera güvenlik sistemleri yüksek çözünürlüklü kameralardan (IP, Box, Dome), dijital kayıt cihazları (DVR), görüntülerin izlenebileceği monitör ve internet bağlantısından oluşmaktadır. Bazı gelişmiş kamera güvenlik sistemlerinde IOS, Android, Windows işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan da canlı ve kayıt görüntüler izlenebilmektedir. Ayrıca sadece görüntü kaydı yapabilen kamera güvenlik sistemlerinde kullanılan kameralara harici ses kaydedici (mikrofon) da eklenerek ses kaydı da  yapılabilmektedir.

Kamera güvenlik sistemlerinde kullanım amacı kamera ve diğer ekipmanların seçimini etkilemektedir. Örneğin uzaktan izlemenin yapılacağı bir kamera güvenlik sisteminde IP kamera kullanılmalı ve yayının ve/veya veri depolamanın kesintisiz olabilmesi için geniş bant internet bağlantısının olması gerekmektedir. Kamera güvenlik sistemleri hırsızlık, gasp, haneye tecavüz, şiddet vb. oluşan güvenlik ihlallerinin tespit edilmesinde ve sonrasında ilgili birimlerin işlemlerinin hızlandırılmasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca sabit ve hareketli kamera güvenlik sistemlerinin güvenlik tehditlerine karşı caydırıcı etkisinin varlığı da güvenlik ortamının muhafaza edilmesinde oldukça etkili olmaktadır.

Diğer Ev Güvenlik Çözümleri