Kurumsal Güvenlik Çözümleri

Elektronik Güvenlik Sistemleri

Günümüzde yaygın olarak tercih edilen kurumsal güvenlik sistemleri arasında yer alan elektronik güvenlik sistemleri, gözetim, erişim kontrolü, alarm, giriş kontrolü gibi yüksek elektronik ekipmanları kapsayan bir tür güvenlik sistemlerdir. Genel olarak şebeke elektriğinden veya batarya üzerinden güç alarak çalışan yüksek teknolojili güvenlik ekipmanlarını kapsayan elektronik güvenlik sistemleri, kullanılacağı alana ve çevresel tehditlere bağlı olarak farklı özelliklere sahip olabilmektedir.

Elektronik güvenlik sistemleri, yaygın olarak onaylanmamış girişlerin önlenmesi için geliştirilen teknolojik yenilikleri ve alarm sistemlerini kapsamaktadır. Bu bağlamda, kontrollü erişim sistemi, kapalı devre kamera sistemi, yangın ve hırsız alarm sistemi, elektronik giriş sistemi vb. güvenlik sistemleri en yaygın elektronik güvenlik sistemleri arasına yer almaktadır.

Elektronik güvenlik sistemleri; iş hanları, plaza, ofis vb. kurumsal iş yerleri, alışveriş merkezleri, mağaza, kamu binaları, havaalanları, tren istasyonları, otobüs terminalleri ve halka açık benzeri kurum ve alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Elektronik güvenlik sistemleri uzak bir merkez tarafından yönetilebilmesi sayesinde esnek ve değişken bir yapıya sahiptir. Elektrik güvenlik sistemleri genel olarak, güvenlik kamerası sistemleri, Yangın algılama ve alarm sistemi, Erişim otomasyon ve kontrol sistemi olmak üzere üç farklı sınıfa ayrılmaktadır. Ancak esnek bir yapıya sahip olması sayesinde kullanılacak alanın ihtiyacına bağlı olarak üç farklı sınıfın birleşiminden de oluşabilmektedir. Elektronik güvenlik sistemleri kullanıldıkları alanların uzaktan izlenmesini ve güvenliğini sağlarken oluşabilecek olası tehlikelerin önceden tespit edilmesinde de önemli bir role sahiptir. Bu noktada var olan güvenli ortamın muhafaza edilmesine ciddi anlamda katkı sağlamaktadır.

Biz Sizi Arayalım

Bilgilerinizi bırakın, müşteri temsilcimiz sizi arayıp sorularınızı yanıtlasın.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.