İşyeri Güvenlik Çözümleri

Alarm Güvenlik Sistemleri

Güvenlik sistemleri içerisinde önemli bir yere sahip olan alarm güvenlik sistemleri, hırsızlık, gasp, haneye tecavüz, yangın, sağlık sorunu, soygun, tehdit, su baskını vb. durumlarda ilgili birimlere sinyal yollayan ve haberdar eden elektronik bir güvenlik çözümüdür. Kurulum ve kullanım açısından oldukça kolay olan alarm güvenlik sistemleri sağladığı güvenlik sayesinde oldukça etkili bir güvenlik sistemidir. Günümüzde alarm güvenlik sistemleri genel olarak; hırsız alarmı, yangın alarmı, gaz kaçağı alarmı, su/sel baskın alarmı gibi farklı güvenlik tehditlerini ortadan kaldırmak için geliştirilen alarm sistemlerinden oluşmaktadır.

Alarm güvenlik sistemleri, güvenliği tehdit edici olayların yaşandığında alarm vermeye başlar. Alarm güvenlik sisteminde alarmın devreye girmesiyle ses, ışık ve/veya otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve ilgili birimlere haber vermektedir. Böyle mümkün olduğu en kısa zamanda ilgili birimlerin adrese yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Alarm çoğu zaman istenmeyen bir durumun yani açılmaması gereken bir kapı ve/veya pencerenin açılması, izinsiz girişin yaşanması, evde ve/veya işyerinde bir canlı hareketinin tespit edilmesi, cam ve/veya kapının kırılması, duman tespiti, gaz kaçağı tespiti, su baskını vb. durumların ortaya çıkmasıyla otomatik olarak devreye girmekte ve sinyal vermektedir. 

Ev, ofis, işyeri, dükkan, mağaza, cafe vb. gün içinde belli hareketliliğin yaşandığı alanlarda alarm güvenlik sisteminin ne zaman alanı koruyacağına kullanıcı kendisi karar vermektedir. Böylece alarm güvenlik sistemi evde olunmadığında ve/veya işyerinin kapalı olduğu durumlarda aktif hale getirile bilmektedir. Alarm güvenlik sistemleri, tuşlanarak girilebilen bir şifre veya uzaktan kumanda sayesinde kontrol edilebilmektedir. Ayrıca IOS, Android ve Windows tabanlı akıllı telefon ve tabletlere kurulan uygulama üzerinden de kolayca kontrol edilebilmektedir.

Biz Sizi Arayalım

Bilgilerinizi bırakın, müşteri temsilcimiz sizi arayıp sorularınızı yanıtlasın.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Diğer İşyeri Güvenlik Çözümleri