İşyeri Güvenlik Çözümleri

CCTV Kamera Güvenlik

CCTV (Closed Circuit Television), kapalı devre televizyon sistemidir. Bir merkezden açık ve geniş izleyici kitlesine yayın yapan televizyon sistemlerinden farklı olarak lokal bir alan içini görüntülemek ve izlemek için kullanılan bir sistemdir. Bu nedenle CCTV kapalı devre televizyon sistemleri günümüzde genel olarak elektronik güvenlik sistemleri içerisinde kullanılmaktadır.

CCTV kamera güvenlik sistemleri , lokal bir bölgenin izlenmesinde, trafik kontrollerinde ve güvenliğin sağlanmasında kullanılan, sadece yetkili kişilerin erişim sağlayabildiği  elektronik güvenlik sistemleri olarak tanımlanmaktadır. CCTV kamera güvenlik sistemleri, kameranın kablo ile televizyona veya monitöre bağlanması ile oluşturulmaktadır. Gelişmiş bir CCTV kamera güvenlik sisteminde kamera, televizyon ve/veya monitörün yanı sıra yüksek çözünürlüklü lens, switch ve kayıt cihazlarında da bulunmaktadır. Sadece görüntü kaydetme özelliğine sahip olan CCTV kapalı devre güvenlik kamera sistemlerine harici olarak eklenebilir bir mikrofon sayesinde ses kaydı da yapılabilmektedir.

Okul, hastane, kamu binası, kütüphane, alışveriş merkezi, ofis, iş yeri, fabrika, spor salonu, mağaza, banka, yurt, otel, cafe, restorant, sinema vb. kapalı alanlar ve park, bahçe gibi açık alanlarda güvenliğin sağlanması ve olası suç olaylarında görüntülerin incelenerek kolluk kuvvetlerinin çalışmalarının hızlandırılmasında CCTV kapalı devre kamera güvenlik sistemleri önemli rol oynamaktadır.

CCTV kamera sistemleri analog CCTV, IP CCTV ve hybrid CCTV olmak üzere üç sınıfa ayırmaktadır. Analog CCTV kamera güvenlik sistemleri, sabit veya hareketli kameralardan oluşmaktadır. Bu kameralar aracılığıyla kayıt edilen görüntüler UTP kablolar ile kayıt cihazına (DVR) iletilir. Kayıt cihazı bu görüntüleri dijitale çevirerek depolanmaktadır. IP CCTV kamera sistemleri ise, IP kamera, IP Encoder ile Decoder, izleme ve kayıt yazılımı ile Ağ Video Kaydedicisinden (NVR) oluşmaktadır. Bu kameralarla kaydedilen görüntü NVR cihazına iletilir ve saklanır. IP CCTV kamera sistemlerinde kayıt edilen görüntüler kameranın bulunduğu yerden daha uzak bir lokasyondan kolayca izlenebilmektedir. Ayrıca yine merkezden uzak bir noktadan kolayca IP CCTV kamera sistemleri sayesinde görüntü alınabilmektedir. Son olarak Hybrid CCTV kamera sistemleri ise, analog CCTV ve IP CCTV kamera sistemlerinin birleşmesidir. Her iki kamera türünün de teknik özelliklerini sağlamaktadır.

Biz Sizi Arayalım

Bilgilerinizi bırakın, müşteri temsilcimiz sizi arayıp sorularınızı yanıtlasın.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Diğer İşyeri Güvenlik Çözümleri