Alarm İzleme Merkezi

Ev, işyeri vb. alanlarda güvenliği sağlamak için kurulu olan alarm güvenlik sistemlerinden gelen sinyallerin kesintisiz olarak 7/24 izlendiği merkezlere alarm izleme merkezleri denilmektedir. Alarm izleme merkezleri 5188 sayılı Özel Güvenlik Yasasına tabidir ve İçişleri Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Alarm izleme merkezleri, alarm güvenlik sistemlerinden gelen sinyalleri kesintisiz olarak izler ve gelen alarmların türüne göre ilgili birimlere haber vererek birimlerin en kısa sürede adrese yönlendirilmesini sağlamaktadır.

Alarm izleme merkezleri, yangın alarm sistemleri, hırsızlık alarm sistemleri, sel/su baskın alarm sistemi, gaz kaçağı alarm sistemi, sağlık alarm sistemi vb. pek çok farklı amaç çerçevesinde kurulan ve kullanılan alarm sistemlerinden gelen sinyalleri incelemektedir. Söz konusu bu alarm sistemlerinden gelen sinyalin türüne göre polis, jandarma, itfaiye, ambulans vb. ilgili birimi hızla adrese yönlendirme noktasında önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin, evde olunmadığı ve/veya iş yerinin kapalı olduğu bir günde  hırsızın adrese izinsiz girmesi ile aktif hale gelen alarm güvenlik sistemi alarm izleme merkezine sinyal göndermektedir. Alarm izleme istasyonuna gelen sinyal alarm izleme merkezinde çalışan alarm izleme operatörü tarafından acil olarak polise bildirilmekte ve adrese polis ekiplerinin yönlendirilmesi yapılmaktadır. Benzer şekilde ani sıcaklık artışı ve/veya duman algılayan yangın algılama ve alarm sistemi tarafından alarm izleme merkezine yangın sinyali gönderilmektedir. Alarm izleme merkezi hızla adrese itfaiye ekiplerini yönlendirerek yangınına hızla müdahale edilmesine olanak sağlamaktadır. Böylece olası can ve mal kayıplarının önüne geçilmektedir.

Alarm izleme merkezlerinin üstlendiği bir diğer önemli görevi ise, sistem açılış ve kapanış takibini yapmasıdır. Söz konusu bu takip hizmeti ile alarm izleme merkezi tarafında gönderilen haftalık, aylık raporlar ile özellikle iş yerlerinin kaçta açılıp kaçta kapandığının takibini yapmak kolaylaşmaktadır. Ayrıca giriş çıkış onayı verildiği takdirde alarm izleme merkezi iş yerinin açılması ve/veya gerektiği saatte açılmaması veya kapanmaması durumunda telefon aracılığıyla kullanıcıları bilgilendirmektedir.

Biz Sizi Arayalım

Bilgilerinizi bırakın, müşteri temsilcimiz sizi arayıp sorularınızı yanıtlasın.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Çözüm Ortaklarımız